Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Pocikávanie

    , Autor: dajana

    Dobry vecer chcela by som sa opytat. Syn ma 30 mesiacov. Nie je uplne odplienkovany, na obednajsi spanok potrebuje plienku aj v noci a to sa ide predtym vycikat, ale napr. pocas obeda mu vyskusam nedat plienku, on sa asi po pol hodine vycika a ani sa na to nezobudi, ze je mokry. Takisto prekonal zapal mocovych ciest. Robili mu sono, pozerali oblicky a tam je to ok. Len mam pocit ze odvtedy sa pocikava, to znamena, ze cez den ide sam, ale stale ma v gatiach cvrknute, a musim sa ho neustale pytat, ci mu netreba. Minule prisielza mnou, ze sa pocikal komplet. Netusim kde je problem. Chemicky moc ma negativny, ale nasli mu stafylokoka neviem v akom pomere, mam prist o tyzden na kontrolu, syn tam nemusi ist, takze mozno to nie je vazne, dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite to nie je vážne. pocikávanie v tomto veku je bežné. musí však platiť, že dieťa neprekonáva infekciu močových ciest a pri každom infekte, pri každej horúčke je potrebné vyšetriť moč!!!!!!!Ja by som muna dpoludňajší spánok, nočný spánok a aj na dlhšiu cstu dala plienku. Nie je vhodné aby sa pocikal a dlhšiu dobu / hlavne teraz v zime/ bol v mokrom.