Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Riedka stolica

    , Autor:

    Dobry vecer. Mam rocneho syna,ktory uz cca 2 tyzdne ma riedku stolicu.stolicu ma priblizne 3x za den.teploty nema a nebyva ani nervozny. Uz ma aj zadocek vystipany.prosim vas o radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môže to mať rôzne príčiny, treba v takomto prípade učite navštíviť lekára. môže to byť ochorenie zažívaciho traktu spôsobené infekcou, nevhodnou výživou. Treba tiež sledovať, či pri týchto riedkych stoliciach dieťa nechudne. Bežná vírusová hnačka, ktorá býva najčastejšia netrvá tak dlho.
    Samozrejme musí sa zhodnotiť, či dobe papá, chutí mu, či nemá bolesti bruška.
    Všetky tieto problémy môžete vyriešiť len s vašim lekárom.