Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Syn

    , Autor: pinki23

    Dobry den chcela som sa spytat jednu otazocku ohladne mojho syna. Neviem ci sa mi to zda ale moj syn ktory ma 5 a pol mesiaca ma radcej moju mamu teda babku som snim skoro cely den a moja mama nejake 3 hodinky za cely den staram sa onho kupem krmim prebalujem aj spim snim v jednej posteli a mam pocit ako keby ma nemal rad. mozno sa mi to len zda ale moze byt ze by ma nemal moj syn rad alebo co si mam otom mysliet dakujem za odpoved s pozdravom Jana.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie je možné v tomto veku povedať, či a ako vás má váš syn rád. Dieťa je v tomto veku viazané na osobu, ktorá je s ním najčastejšie, dá sa povedať stále, kŕmi ho, spí s ním, vstáva k nemu. Hovoríme tomu primárna osoba, najdôležitejia osobaa a tou ste určite vy! V tomto veku sa deti tešia z každého prihovoenia, komunikácie, kontaktu, preto sa iste usmieva aj na vašu mamu. Neskôr pricháda obdobie, kedy dieťa naozaj rozlišuje pvotn osobu, teda vás a iných ľudí a často na všetkých ostatných ľudí reauje negatívne, často plačom. V tomto období sa však naozaj usmiev a eší z každej komunikácie.