Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • bolesť nožičiek

    , Autor: jana83j

    Dobrý deň,
    chcem Vás poprosiť o radu. Mám 2 ročného synčeka. U ktorého sa objavuje občasná bolesť nôh. Ukazuje na spodnú stranu chodidla, tiež pätu a niekedy aj kolená, či lýtka. Bolesť sa objavuje neskoro večer alebo v noci. Väčšinou sa objavuje počas spánku a zobudí ho. Niekedy aj pritom plače, že ho to veľmi bolí. Nožičky mu vtedy ponatieram modrou indulonou a masírujem. Bolesť odozneje do 5 minút a skôr. Potom sa do rána zvykne ešte raz či dvakrát zopakovať .
    Takéto bolesti sa objavujú niekedy raz za týždeň inokedy raz za mesiac. Nezávisle od toho ako je počas dňa zaťažení, objavia sa aj po pokojnom dni kedy veľa nebehá, ale aj po dlhšej prechádzke.
    Neviem, či treba vyhladať lekára. Pripisovala som to rastovým bolestiam, prípadne nočnému krču v nohe, ale neviem, či robím správne.
    Malý meria 92 cm a veľmi rád behá a zvykne málo piť.
    Myslím, že tieto bolesti pozorujem asi trištvrte roka.
    Ak by sme mali ísť k lekárovi aké vyšetrenia by ho čakali a o aké ochorenie by sa mohlo jednať?
    Veľmi pekne ďakujem za Vašu ochotu a odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Bývajú to rastové bolesti ale píčinou môžu byť aj iné diagózy, preto považujem za spávne navtíviť lekára. Ja v takýchto pípadoch spravím základné laboratórne vyšetrenie k vylúčeniu iných píčin bolestí. Tie laboratórne vyšetrenia treba spraviť čo najskôr určite!!!!!