Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Prelezana hlavicka

    , Autor: dandulka

    Dobry vecer. Prosim Vas chcela by som sa Vvas spytat. Mladsi syncek bude mat 1,5roka v septembri a ma zlezanu hlavicku ako keby do okruhleho spicu. Mal ju krasnu gulatu a od vtedy ako sa zacal polohovat sam ako sa mu zapacilo tak mu zostala na zadnej strane taka ako keby vypukla (okruhly spic). Prosim Vas je tu nejaka moznost ze by sa mu hlavicka upravila? Teraz spava na chrbatiku ale velmi casto byva na boku. Dnes sme ho dali ostrihat a tak vidiitelne mu vykukla hlavicka. Velmi pekne dakujem za odpoved. Pekny vecer prajem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Za zležanú hlavičku považujeme takú, kedy je ploché, zležané záhlavie, Predpokladám, že hlavička vášho dieťatka je skôr vzadu akoby vypuklá? Je to tvar hlavy, daný často aj dedične, nepredpokladám, že je to , hlavne už v tomto veku, kedy je pohyblivý, dôsledok zlého ležania. Metabolzmus kostí, teda aj na lebke je veľmi intenzívny, dochádza k prestavbe, ale tvar hlavy ako taký je daný geneticky, pôvodom a podobne.