Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Skulenie

    , Autor: bajka

    Dobry den,mam stvormesacneho syna ktoremu ubiehaju ocka.vsimli sme si to asi v nejakom 2.mesiaci,ked zacal ockami tak viac vnimat,nasa pediatricka nas po poradni v 4.mesiaci poslala k ocnej a ta na neurologiu,neurologicka spravila sono hlavicky,vsetko bolo ok,ale ze aby sme si boli 100% isti,treba spravit magneticku rezonanciu,coho som sa dost zlakla,tak sme absolvovali este jedno neurologicke vysettrenie,kde bol zaver podobny ale poslali nas aj k detskej ocnej este kde spravili podrobne vysetrenie ocneho pozadia a skostatovali ze ide o vrodene skulenie a ze bude treba podstupit operaciu.v 7.mesiacoch mame prist na kontrolu a vo 8.mesiaci by sme mali ist na operaciu,dovtedy hodinu denne zalepovat ocka.chcem sa spytat co si o tom myslite,vsetci laici z okolia mi hovoria ze sa im to nezda,ze je este maly,ze sa to upravi,ze skulenie operaciou sa riesi ked tak az niekedy v 3 rokoch ak sa to neupravi same.tiez sa mi zda dost skoro vo 8 mesiacoch operovat ocka babatka.
    dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Škúlenie u malých detí býva naozaj časté, je to tým, že nefixujú jedno miesto oboma očkami. Pani doktorka je veľmi vnímavá a rozpoznala, že škúlenie vášho dieťatka už nespadá do tohto obdobia akoby fyziologického škúlenia ale jedná sa o vadu, čo dokázali odborné vyšetrenia. Myslím, že je potrebné postupovať podľa odporučení odborníkov