Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zlosť

    , Autor: dajana

    Dobry den pani doktorka. Syn ma 2 roky a velmi trucuje, hadze hracky o zem, obcas sa hodi aj on. Neznasa ked nieco nemoze, ked sa mu nieco zakaze. Niekedy zacne byt zlostny aj z nicoho nic. Taktiez je velmi placlivy. Na vsetko hovori nie. Neznasa prebalovanie a vystraja pri tom. Neviete mi poradit co sa s nim deje? Dakujem za radu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V tomto veku začína obdobie vzdoru, je to prirodzený vývoj. Musíte byť trpezlivá, skúste mu veci primeraný spôsobom vysvetľovať. Nieked je potrebné ustúpiť, dať za pravdu dieťaťu, v niektorých veciach je však potrebné byť dôsledný a niektoré veci proste zakázať, dieťa ich nesmie robiť, hlavne preto , aby si neublížilo. Hlavne treba veľa trpezlivosti!