Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • liečba ribomunylom

    , Autor: oliverko2013

    Dobrý deň,chcem sa opýtať či po 3týždnovej liečbe ribomunylom može ostať dieťa chore,može to byť reakcia? mali sme 2dni teplotu 37,5-38,5 a silné soplíky asi 10dní.Boli sme aj na výteroch ale tie boli negatívne,...teraz mame zasa brať 4 dni liečbu a o mesiac opäť 4 dni možme v tom pokračovať alebo nie.Moj syn ma 19m a liečbu ribomunylom ma 1x ,ešte doteraz imunitu liečenu nemal.
    Ďakujem pekne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím si, že šlo skôr o ďalšiu infekciu, ktorých je teraz v kolektívoch detí ale aj v rodinách veľmi veľa. Nepredpokladám to ako reakciu na ribomunyl
    Pokračujte ďalej v odporučenej liečbe, mal by to však potom brať ešte ďalšie dva mesiace rovnako, teda 4 dni v mesiaci.