Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • svrbiaca pokožka

    , Autor: kaatarinaa

    Dobrý den pani doktorka, mam 18 mesačného syna, a v podstate cca od pol roka u neho pozorujem taký problém, že si intenzívne škriabe hlavičku, ale vždy tak že cca dva dni ma takýto problem, potom to prestane na 2-3 týždne, zas sa škriabe. V hlavičke absolutne nič nemá, hygienu mame pravidelnu, neparfumovane šampony, problémy s alergiami na jedlo som zatial nepozorovala, bol 10 mesaicov kojený, teraz Nutrilon. Avšak teraz cca pred dvomi týždnami sa mu spravili na zátylku drobné vyrážky, ktoré neboli nejak výrazné ale po škrabaní sa mu zvýraznili, teda skor mu tam vznikli také ružové mapky. Natieram dva týždne Dermalexom, pupačiky su vysušené, ostala mu taká drsná kožička, ale stále si to skrabká, a zase silno skriabe aj hlavu. DAm na noc aj Fenistil, ale nejak nezabera. v hlave však nemá absolútne nič. Co to može byť a čo mi odporučíte? vyšetrenie krvi, kožné, alergologické..? s praškom na pranie nebol problem, nikdy nemal ani len nejaku problémovu pokožku, až na toto škrabanie. dakujem za radu, Katarína

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môže to byť aj zlozvyk. Skúsila by som babe šampon, je aj proti detskej seborhoey. Ak bude svrbenie pretrvávať, poriadila by som sa s lekárom. Je otázne, či by to mal riešiť dermatológ alebo alergológ.