Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Testy

    Dobrý deň,
    môžu byť hnisavé vyrážky na tvári spôsobené alergiou na potraviny/resp. nejaké zložky kozmetiky?
    Neviem vôbec identifikovať príčinu.
    Ak áno, mohli by ste mi prosím odporučiť nejakého alergológa? Na vyšetrenie/testy treba papier od praktickej lekárky? Ďakujem krásne.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V prvom rade vy sama musíte určiť, čím by mohli byť vyrážky spôsobené ak máte podozrenie na zložku potravy alebo kozmetiku. V takom prípade je potrebné uvedenú zložku vyradiť z používania a je po probléme.
    Hnisavé vyrážky na tvári bývajú akné. Neviem koľko máte rokov. V každom prípade je potrebné ísť s problémom za vašim lekárom a ten zhodnotí, čo treba spraviť či to vyrieši sám alebo je potrebné odborné vyšetrenie v tomto prípade pravdepodobne u dermatovenerológa.