• Tepová frekvencia v tehotenstve

    , Autor: domini

    Dobry den pani doktorka,
    chcela by som sa Vas spytat, aka tepova frekvencia sa povazuje za "normalnu" v tehotenstve. Nikde sa neviem docitat aka je v norme kludova a aka napríklad počas chôdze/počas státia?? to ma dost zaujíma. Verim ze od vas dostanem odpoved.

    Pretože mám trochu problém, kľudová sa mi pohybuje okolo 80-90 - nieked do 100 tepov. a napriklad staci ze vstanem a mám tep aj 120!
    Mam dost velky problem napriklad ked niekde som (v obchode a staci ze stojim a cakam v rade) vtedy mam tep aj 140!
    Volala som dnes s internistom a vravel ze uz pri tepe 120 mám volať sanitku.
    Je to nebezpečné takéto hodnoty? pre mna ako matku a pre dieta?

    ešte jedna otazka... Je to indikaciou pre pôrod cisarskym rezom?

    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    môžte mať aj nejakú arytmiu, prípadne navštívte internú ambulanciu , dali by vám holter na 24 hod.
    ak máte aktivitu , alebo i beháte môžte mať tepovú frekvenciu i nad 150....
    vaša maximálna tep.frevencia pri aktivite je 220 - váš vek
    tepová frekvencia plodu je 110-160, viac než vaša kludová
    s pozdravom