• Placenta 3,5cm od vnutornej bránky v 32.tt

    , Autor: vicky

    Dobrý deň, na 31/3tt vysetreni mi bolo zistené, že placentu III. mám 3,5cm od vnutornej bránky. Malý je ešte v polohe koncom panvovým. Váži 1870g. V 20.tt u mna bola vykonaná aj preventivna serkláž z dovodu dg. placenta praevia centralis. Moj lekár mi predpisal magne b6 3x2 až do nasledujuceho ultrazvuku, ktorý bude 35/3tt. Moja otázka by bola:
    - či podla Vás môžem rodiť prirodzenou cestou - ci sa moze este poloha placenty zmeniť na dostatočnu vzdialenosť?
    - do kedy by sa mal malý otočiť?
    - či placenta III - znamená zrelosť placenty? Ak áno, nie je to priliš skoro v 32.tt?

    Dakujem pekne za odpoveď

    Dobrý deň,
    ak bola placenta previa cenrálne a prekrývala celú bránku je zaujímavé. že polohu už zmenial, s rastom maternice sa môže ešte vzdialiť, závis od vyščetrenia v TP
    plod sa môže otočiť a meniť polohu i v deň pôrodu
    áno jedná sa o staršie hodnotenie podľa Granna, často je však chybné a pokiaľ sa nejdná o nejký výrazne patoligický nálezl, zrelosť placenta ako taká vás ani plod neohrozuje
    s pozdravom