• Vitamíny a bolesť zubov počas plánovania tehotenstva

    , Autor: nocika

    Dobrý deň p. doktorka,
    s partnerom sa snažíme o bábätko od septembra 2014, vtedy som začala užívať aj vitamíny GS Mamavit Prefolin + DHA (obsahuje kyselinu listovú 400,00 µ). Mám problém so zubami, p. doktor zistil, že sú príliš citlivé a odporučil mi, aby som začala užívať B-komplex na upokojenie nervov. Kúpila som vitamín B-Komplex super forte a zistila som, že tiež obsahuje kyselinu listovú 400,00 µ. Chcela by som sa spýtať, či nehrozí predávkovanie, keď počas 1 dňa si dám mamavit tabletku aj b-komplex, čiže spolu 800 µ kyseliny listovej? A chcela by som sa ešte spýtať, či sa môžeme snažiť o bábätko v prípade, že som dostala vložku na odumretie zubného nervu, ktorá má pôsobiť mesiac a potom mi ich budú vyberať. Ďakujem za Vašu odpoveď!

    Dobrý deň,
    800 ug obsahujú i niektorté iné preparáty pre tehotné do 12tt a v príprave na graviditu, čiže dávka nie je prekročená
    nedokážem posúdiť čo obsahuje vložka na výplň zubu, z toho dôvodu vám nie som kompetentná vašu druhú otázku zodpovedať, bolo by na mieste ak máte obavy infomrovať sa priamo u vášho dentistu
    s pozdravom