• problemy po porode

    , Autor: 16wanda16

    Dobry den,som tyzden po spontannom porode a kedze som bola nastrihnuta a mam viac stehov ako je obvykle kvoli trombocytopenii tak este stale mam dost velke bolesti,neviem si ani sadnut.V lekarni mi poradili liek Wobenzym a tak sa chcem opytat ci s nim nemate skusenost a ci je vhodny ked dojcim.A este mam jeden problem.V noci som mala silne bolesti v podbrusku nedalo sa to vydrzat,po hodine presli ale ako som sa neskor isla otocit tak to velmi bolelo a boli doteraz,ale v klude ked som tak uz nie.Tak sa chcem opytat co bx to mohlo byt.Ci sa mi nahodou nezavinuje zle maternica alebo co.Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    maternica sa zavinuje, z toho bolesti mať môžte, dôležité je aby ste nemala veĺmi silné a atypické krvácanie
    kým sa stehy vyhoja a tkanivá sa priložia sedávajte na gumovom kruhu-na plávanie,
    môžte si prikladať repíkový obklad, prípadne hojivé maste,
    wobenzym je na hojenie rán vhodný, avšak ak chcete aby bol viditeľný nejaký účinok, museli by ste užívať viacero až 4 tablety 4 x denne, čo by sa už dostalôo do mlieka , i keď sa jedná o enzymatický preparát
    poranenie sa vám zahojí časom i bez wobenzymu, ak ho však chcete, môžte ho užívať
    s pozdravom