• EPI-NO

    , Autor: lumis

    Dobry den, chcela by som sa opytat na Vas nazor na pomocku EPI- NO. Citala som o nej na internete, vraj to pomaha trenovat svalstvo pred porodom a tiez pomaha pri natahovani oblasti hradze, cim by sa malo zamedzit jej natrhnutiu alebo nastrihnutiu. Zatial som sa stretla len s nazormi mamiciek na forach na internete, ktore si pomocku pochvaluju, rada by som sa vsak opytala aj na nazor odbornika. Je jej pouzivanie bezpecne a dosiahnem vdaka jej pravidelnym pouzivanim zelany efekt- teda porod bez nastrihu? Od ktoreho tyzdna gravidity sa moze pouzivat? Dakujem velmi pekne za vasu odpoved.

    Dobrý deň,
    EPI NO sa odporúča od 36 týždňa gravidity, skúsenosti sú veľmi individuálne. Individuálne preto, že každá panva ženy je rôzna, taktiež priebeh pôrodu a anatomické pomery vzhľadom na pôrodnú hmotnosť dieťaťa. Osobne si myslím, že je fajn to vyskúšať, na druhej strane to či bude alebo nebude nástrih nutný závisí od viacerých parametrov a EPI NO tak v žiadnom prípade nemá 100% efekt.