• Ďalšie tehotenstvo..

    , Autor: ivikuska

    Dobrý večer pani doktorka, chcem sa opýtať na dve veci :
    1, to či to, že som sa pri poslednom pôrode úplne z vnútra aj vonku potrhala bude mať vplyv na ďalšie tehotenstvo. Či nebude problém s krčkom a udržaním tehotenstva. Mala som ťažký pôrod. vyvolávali mi ho lebo som bola týždeň po termíne a vôbec som sa neotvárala a už som takmer nemala plodovú vodu.
    2, Aké je riziko že aj druhý pôrod bude musieť byť vyvolávaný? Veľa som vykrvácala dostala som 4 transfúzie a malému praskli pri pôrode pľúca preto sa dosť bojím mať ďalšie dieťa.

    Dobrý deň,
    to, že ste mali po pôrode väčšie šitie nemusí mať vôbec žiadny vplyv na nastávajúcu graviditu a obdobne ani ďalší pôrod nemusí byť automaticky vyvolávaný. Závisí samozrejme od viacerých parametrov, od priebehu gravidity a odhadovanej hmotnosti plodu.