• Ovcie kiahne

    , Autor: paulinia

    Dobry den, som v 38tt a porod ocakavam kazdu chvilku..Chcela by som sa vsak opytat jednu otazku. Mam 3,5rocnu dcerku ktora chodi do skolky. V tomto case maju po skolke rozsirene ovcie kiahne. Preto sa chcem opytat ak by dcerka kiahne dostala ake je pre mna a pre babatko riziko. Ja som kiahne v detstve prekonala. Mam radsej dcerku so skolky odhlasit? Dakujem velmi pekne za odpoved.

    Dobrý deň,
    zatiaľ ste vy aj plod chránená vašou imunitou z prekonaných kiahní v detstve, a novorodenec je nimi chránený do cca 3 mesiaca po narodení. Preto myslím, že zatiaľ nie je nutné dcérku odhlasovať zo škôlky.