• myóm a pôrod

    , Autor: terka27288

    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť na Váš názor na pôrod s myómom. Mám 25rokov, je to moje prvé tehotenstvo a som práve v 31.týždni tehotenstva a myóm má 8x7cm lokalizovaný v dolnom segmente na pravej hrane maternice. Pôvodne bol intramurálny teraz už neviem ako sa posunul a či sa vôbec mohol. Na poslednom sone (t.j.v 30.týždni) je bábo v polohe hlavičkou a hlavička je pod myómom. Odporučili by ste cisársky alebo normálny pôrod? Predstavuje takýto myóm nejaké riziko pre bábo? Ďakujem

    Dobrý deň,
    závisí od toho aký bude ultrazvukový nález v termíne pôrodu, aký bude veľký myóm a ako bude uložené dieťatko. Je možné, že takto veľký myóm bude tvoriť prekážku v pôrodných cestách a bude nevyhnutné ukončiť pôrod cisárskym rezom.