• cytologicky ster

    , Autor: silvia198611

    Dobry den
    V ramci prevencie som mala robeny cyto ster z krcku..
    Pocas steru krcok ale krvacal,aj ster bol s krvou
    Vysledky boli v poriadku..
    Da sa doverovat vysledkom,ak bol ster znehodnoteny krvou?
    Dakujem

    Dobrý deň,
    závisí i od typu steru i od schopností laboratória, ak bol ster do tekutého média LBC , nie je krv vôbec prekážkou vyhodnotenia
    ak bol ster klasický , na sklíčko- ak nebolo krvi príliš veľa , je možné vyhodnotiť nález pri dostatočnej bunkovosti, ake nie, tak zväčša je to vo výsledku uvedené a laboratórium dpporučuje ster opakovať
    ak váš výsledok bol vyhodnotený , bez nutnosti opakovania, nemusíte mať obavy
    s pozdravom