• výsledky biopsie

    , Autor: martina1233

    Dobrý večer. Chcela by som sa opýtať, čo sa týka výsledkov. Kôli zlým výsledkom onkocytológie mi bola robená biopsia. Výsledok bioptického vyšetrenia je: Zaslaná nepravidelná slizničná excízia rozmerov cca 3*2*1 mm, s belavým, lesklým, hladkým povrchom. Záver patológa je: V kompletne spracovanom materiáli: prevažne chronicky zápalovo celulizované, epidermizované ektrópium cervikalnej sliznice, bez evidentných známok dysplázie, bez iných podstatných zmien.A práve na ten chronický zápal sa chcem opýtať. To znamená, že môžem mať ten chronciký zápal aj vyššie, teda vaječníky, vajičkovody,?? Mala som preliečovane mykoplazmy a ureaplazmy pred 6 mesiacmi, po 20 dnoovej liecbe so ich už nemala, bola som po 2 mesiacoch na kontrolný ster. Mohol mi ten chronický zápal vzniknúť práve z tých mykoplaziem a ureaplaziem,? mohla som ich mat tak cca rok a pol od styku s mojim prvým partnero, chlamydie som mala dvakrtá negatívne. Biopsia mi boal robená 4 mesiace po preliečení sa antibiotkami na mykplazmy a ureaplazmy. Môže mať takýto zápal na krcku podla biopsie chronický vplyv na plodnosť ženy,?? ´dakujem

    Dobrý deň,
    môže ale i nemusí,
    spomínané myko a ureaplazmy spôsobujú i cervicitídy ale nižsšie sa nezdržujú, ony samotné vám môžu spôsobiť pozápalové zmeny-zrasty. ktoré sa môžu spolupodielať na neplodnosti v oblastivajíčkovodov
    chronický zápal na krčku je zväčša v spolupodielaní sa i s inými prevažne bakteriálnymi a virovými agens v pošve, koré neboli preliečené
    s pozdravom