• Porucha cyklu (?)

    , Autor: n333

    Dobrý deň, p. doktorka,
    mám 40 rokov, menštruáciu mávam pravidelne (cyklus 28 dní). Poslednú menštruáciu som mala 6.1. (začiatok). Zhruba od 18.1. som mala napaté prsia (predne tak, ako mávam pred tým, než menzes dostanem). 24.1. som začala mať taký nahnedlý výtok, ktorý 26.1. prešiel do slabého krvácania - vydržím s 1 vložkou celý deň a je tej krvi minimum. Keď idem na wc a zatlačím, nejaká krv vyjde, je tam akoby aj sliznica (akoro ako pri menzese, ale v malom množstve). Dnes, 31.1. mám stále slabunké krvácanie, ale zase do hneda. Menzes by som mala dostať o 3 dni. Ja teraz neviem, čo sa to deje. Bolo toto podivné slabé krvácanie nejakým skorším menzesom alebo to bolo ovulačné krvácanie a trvá tak dlhšie? Mám očakávať 3.1. normálne menzes alebo by bolo normálne aj to, že by sa nedostavil a mám čakať na ďalší cyklus? Na preventívke v septembri bolo všetko ok, lekár ma akoby upozornil, že može už (vzhľadom na vek) dochádzať k nejakým nepravidelnostiam, ale spomínal vynechanie menzesu a nie to, že by som mala krvácanie aj mimo neho. Prosím vás, čo to može byť? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    zmeny cyklu v rámci premenopauzy môžu zahr´ňať výpadky ale i nepravidlenosti v špinení, častejšom krvácaní a podobne, sliznica už nie je plne držaná hormonálnymi hladinami, čiže podobné epizódy sa môžu opkovať, ...
    ak by ste však krvácal častejšie , určite opätovne vyhľadajte lekára, či je sliznica v poriadku, či nemáte najký polyp alebo podobne...
    s pozdravom