• A RH faktor negatív

    , Autor: agulka7

    Dobrý deň prajem.
    Máme jedno dieťa. Počas 1.tehotenstva som mala kontrolované protilátky v krvi. 2x som mala negatívne a 1x pozitívne.
    Nikdy som nemala transfúziu ani potrat ani nič podobné. Dieťa sa mi narodilo s otcovou krvou a mal novorodeneckú žltačku, narodil sa v 38tt s váhou 2500g a 47cm. Mal hyperbilirubinémiu a bol na fototerapii + bilibed. Ináč je zdravý.
    Po spontánnom porode som dostala injekciu.
    Teraz plánujeme druhé dieťa. Mám obavy otehotnieť.
    Pred plánovaným tehotenstvom mi gynekologička spravila vyšetrenie krvi na protilátky kde mi zistili pozitivitu.
    Chcela by som Vás pani doktorka poprosiť o vaše vyjadrenie.
    Ďakujem

    Dobrý deň, skôr by bolo vhodné túto otázku smerovať na hematológiu
    avšak otehotenie je možné i donosenie gravidity
    s pozdravom