Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ryža

    , Autor:

    Dobrý deň,
    chcela by som vás poprosiť o radu ohľadom zavedenia ryže mojej 11 mesačnej dcérke. Neviem aký druh jej mám kúpiť. Cestoviny používam detské od firmy Plasmon a kedysi mali v ponuke aj ryžu, ale momentálne ju nemôžem nikde zohnať. Tak neviem aký druh je pre deti najvhodnejší. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite biela nie tmavá, nelúpaná ryža. Ryžu ste mohli zaviesť už skôr, ale nedupdávam ju deťom, ktoré majú poruchu vyprázdňovania, teda tvrdú alebo nie pravidlenú stolicu. Ako ryžu môžete použiť aj bezmleičnu ryžovú , dojčeneckú kašu.