Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Redukčná dieta

    , Autor: tetenka

    Dobrý deň Pani Doktorka , dnes som bola so svojím 8- mesačným synom na bežnej preventívnej prehliadke u pediatra , ktorý odporučil aby môj syn prešiel na redukčnú dietu z dôvodu zabránenia pestovania obezity v mladom veku aby v neskorších vekoch nemal problémy s obezitou samozrejmevtedy , kedy sa toho človek zbavuje ťažšie . Chcela som vás požiadať o radu bežného jedálnička na tkzv. redukčnú dietu . Syn ma 8- mesiacov , 72cm a 13,5 kg . Ďakujem vopred.
    S pozdravom ...

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Redukčná diéta u dieťaťa nie je vhodná a pre tento vek ani neexistuje!!!!!! Predopkladám, že nepapá nič sladké, slané, mastné, vyprážane, veď o ani nie je možné!!!!!!!
    Podstatné je, či je kojený! Ak áno, predopkladám, že je všetko v poriadku.
    Musela by som dieťa vidieť, aby som zhodnotila, či naozaj je jeho hmotnosť taká, že je potrebné niečo riešiť. Podľa údajov, si to nemyslím.