Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Hamanek a Hipp -prikrmy

    , Autor: zuzi-3

    Dobry den p. doktorka, chcela by som vediet Vas nazor na kupovane prikrmy. Malinky ma 7 mesiacov a ja mu vacsinou davam kupovane masovozeleninove prikrmy (Hipp,Hamanek a Dizzy, Hame mi odmieta jest), vyzivu som mu navarila z domacich jablk a tu mi papa.Okolie mi vsak vravi ze to nie je zdrave davat tak casto kupovane prikrmy........ ale co mam robit ked moje mixovane prikrmy nechcel jest? Ja osobne si myslim ze ak dane prikrmy pripravuju pre deti, tak predsa vyrobcovia musia prisne dodrziavat postup spracovania aj vyberu potravin.....dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Máte pravdu, myslím, že nie je problém dávať dieťatku kupované príkrmy ale musia byť kvalitné, nemôžu byť otvorené dlhšie ako 24 hodín, dovtedy sa musia skonzumovať. Mali by obsahovať denne cca 30 až 50 gramov mäsa a postupne treba začať variť aj domáce príkrmy, aby si na nich dieťa zvyklo.