Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Grcanie

    , Autor: katka-2706

    Dobrý večer chcem sa spýtat keď dám 3 mesačnemu dieťaťu piť čaj alebo vodu všetko vygrcava von. Mlieko máme Nutrilon AR ale reflux nemá robili mu sono.sa bojím že bude všetko grcat aj keď bude starší. Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Trojmesačnému dieťaťu nie je potrebné dávať vodu ani čaj!!!!!!Dieťa to vie a preto to vygrcia!!!!!!!!!!!!Ak nemá reflus, nie je potrebné mu dávť mlieko AR! Deti občas grcajú, ale nikdy to nie je všetko. Veď chodíte do poradne a tam sledujú hmotnosť, keby všetko vygrcalo, nebude priberať Takže: prejdite na bežné umelé mlieko, formulu, ak ste začali nutrilonom, tak pokračujte nutrilonom. Vodu ani čaj nedávajte!!! Aby se nepodporovali grcanie po najdení s ním nehojdaje, nenatriasajte, pokoojne ho uložte.