Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • odmeitanie mlieka 2

    , Autor: disso

    Dakujem prekne za odpoved..tie hipp stavy sme skusali,skusame vsetko ale problem je aj to,ze on nechce ani pit,doteraz aspon to mlieko pil ,odmieta vsetku tekutinu aj polievku ,to huste spapa vodicku vytlaci,jedine co pije je cajik medovka jablko ,ale to je sladke,snazime sa mu tam davat co najmenej toho granulatu a stale dokola mu ponukame cistu vodu,ale ked odmiet tak mu musim dat aj ten sladky caj ,lebo pit nieco musi a potom ani necika.
    Este som sa chcela opytat,ci moze krupicnu kasu a ake mlieko pouzit..Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Do dvoch rokov odporúčam aj kašu robiť z umelého mlieka. Naríklad zo Sunaru. Odmeriate si toľko vody, koľko potrebujete na urobenie 200 ml mlikea. Časť vody oddelíte, aby ste do nej zamiešali mliečny prášok, dozbytku vody dáte detskú krupicu, podľa hustoty , ktorú chcete dosiahnuť,jednu až štyri čajové lyžičky. Krupicu necháte vo vode trocha zmäknúť a potom začnete za stále miešania variť, keď začne zmmes hustnúť, prilejete mlieko rozpustené v zbytku vody, ešte chvíľu zamiešate a kaša je hotová.
    Vodu ponúkajte, občas teda aj ten čajík ale nenúťte dieťa. Smädné dieťa sa napije.