Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Prikrmovanie

    , Autor: majkohc

    Dobry den. Mam 4 a pol mesacneho syna . papa sunar 120 - 150 ml . kedy a cim ho mozem zacat prikrmovat . dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    S prikrmovaním môžete postupne začať aj po štvrtom mesiaci ale ja zväčša začínam podávať príkrmy u umelo živených detí po piatom mesiaci veku. Začíname mäsosozeleninovým príkrmom, potom pridávame lepok vo forme zavarenej krupice do príkrmu alebo pridania bezmliečnej obilninovej kaše do príkrmu, následne podávame obilninovú kašu mliečnu pred kúpaním a po šiestom mesiaci ovocie.