Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • uzlinky

    Dobrý deň, dcérka je 14 dní po MMR očkovaní. V slabinke mala na jednej strane 2 malé uzlinky a na druhej jednu. V mieste vpichu sa jej tie dve po očkovaní asi 2x zväčšili (sú tak do 1cm), tá druhá ostala rovnaká, rovnako aj uzlinky za krkom ostali rovnaké.Chcem sa teda opýtať, či zväčšenie môže byť po očkovaní alebo môže ísť o niečo vážne. Dokedy by sa mohli zmenšiť? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Zväčšenie uzliniek môže byť reakcia na očkovanie, niekedy pretrvávajú aj viac ako mesiac. Ak sa pridruží horúčka / na osmy až jedenásty de*ň alebo drobná červená vyrážka / tiež v tomto intervale/ je vhodné konzultovať lekára. Podľa vašej informácie k tomuto nedošlo. Tak sledujte uzlinky a pri náhlom zväčšení, objavení sa horúčky alebo pretrvávaní uzliniek, tiež konzultujte lekára.