Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ockovanie pri nadche

    , Autor: katica

    Dobry den mam 3 mesacnu dceru a nedavno sme boli objednani na povinne ockovanie.Kedze mala nadchu, doktorka ockovanie presunula o 5 dni,ale o 5 dni este stale mala trochu nadchu, ale doktorka ju uz zaockovala.Po ockovani nemala ziadne neziaduce ucinky, okrem mierne zvysenej teploty.Chcem sa spytat ako moze choroba- nadcha ovpyvnit ockovanie? Nemoze sa znizit ucinnost vakciny? Dakujem pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nádcha ako bežný príznak v tomto jesennom období, teda bez teploty, s nijakým alebo len mierny kašľom nijako účinnosť vakcíny nemení, teda neznižuje a ani nie je kontraindikáciou / zabránením/ očkovania.