Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Mifepriston

    , Autor:

    Prosim vas co sa moze stat alebo k comu dojde ak objednam set mifepriston a uzijem ju v napr v 7tt a potom sa rozhodnem ze uz nechcem dalej douziwat ze som si to rozmyslela.viete mi dat natoto odpiwed??

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to vlastne chemický potrat. Nemalo by sa to používať bez konzultácie lekára a bez vyšetrenia u lekára na začiatku a konci podania. Liek hneď na začiatku embryo usmrtí, takže ak nepokračujete v podávaní, tak nedojde k ukončeniu miniinterrupcie / za čo je aj táto chemická interrupcia podkaldaná/ a môže dôjsť pravdepodobne k zadržaniu už usmrteného embrya v maternici a následným komplikáciám, dlhému krvácaniu, až nakoniec pravdepdobne k nutnosti prevedenia interrupcie.