Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Dojčenie a cvičenie

    , Autor: kanti

    Dobrý deň, som rok po pôrode a chcela by som sa už vrátiť k mojej pôvodnej konfekčnej veľkosti a začať cvičiť. Avšak ešte stále dojčím. Sú nejaké obmedzenia pri intenzívnom cvičení práve z dôvodu dojčenia. Je mi jasné, že sa nemajú užívať žiadne podporné prostriedky ako L-carnitín a pod pri chudnutí a cvičení. Môže byť mliečko pri cvičení iné, nedajbože, žeby mi ho synček odmietal? Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Áno, môže sa to stať, že chuť mlieka sa zmení a dieťa sa odstaví. Ale už má rok, takže ukončenie kojenia nebude žiadna tragédia. Ak však chcete kojiť, nemeňte zásadne stravu, teda nejesť len slané veci, nízkotučné a podobne. Okrem toho cvičenie by nemalo ísť na kyslíkový dlh, teda frekvencia srdečná by sa pri cvičení nemala zvýšiť nad 150/min.