Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • chorvatsko

    , Autor: patka12391

    dobry den v lete ideme so synmi na dovolenku do chorvatska jeden ma 2roky a 4 mesiace a druhy ma 7 mesiacov a chcem sa opytat proti comu ich mam dat ockovat aby som sa nemusela bat o ich zdravie.za odpoved vam velmi pekne dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Do chorvátska odporúčam očkovanie proti žltačke typu A, ale očkuje sa až po dovŕšení jedného roka, takže mladšieho synka asi ešte očkovať nestihnete. Pre toho by bolo dobré, keby ste boli bývali na cestovanie mysleli už skôr a nechali ho zaočkovať proti rotavírusovej hnačke, pri prebaľovaní na letisku či odpočívadlách je zvýšená možnosť dostať toto ochorenie, hlavne u malých detí. Ak sta tak neurobili, už je neskoro vo veku 7 mesiacov. Ak je zaočkovaný, aj vo veci cestovania a dovolenky ste urobili veľmi dobre. V každom veku je vhodné zvažovať aj očkovanie proti meningitide, ktoré je u nás dostupné.