Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • kombinovane ockovanie Hep. A,B

    Dobry den,

    chcela by som sa Vas opytat ci pri kombinovanej injekcii proti Hep. A,B TWINRiX ADULT zrychlenou schemou je mozne podat 3. injekciu iba 21 dni po 1.davke, alebo je tp mozne aj 21. dni po 2. davke, to zn. 28 dni po 1. davke? Na internete som v clankoch o ockovani nasla obe moznosti, na pribalovom letaku je spomenutych iba 21 dni po 1. davke. Co by moj organizmus mohol lepsie znasat? Po 2. davke (7. den) ma totiz dost boli uz 2. den ruka.

    Taktiez ma zaujima, ci nemozem mat z ockovania komplikacie, ak mi na gynekolog. vysetreni zistili streptokoky? Dakujem pekne za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Jednoznačne odporučená / výrobcom/ schéma zrýchleného očkovania je O-7.deň -21.deň - 12.mesiac po poslednej dávke