Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ockovanie A a B

    Dobry den,

    som studentka a chcela by som sa opytat ci je potrebne ockovanie proti zltacke A a B, ked pracujem ako brigadnicka v obchodnom dome, kde umyvam toalety. Tuto pracu vykonavam v zahranici, konkretne v Skotsku, a problemom je, ze by som sa chcela dat zaockovat zrychlenou schemou v priebehu sviatkov, kedze sa nachadzam na Slovensku. Avsak posledna mi nevychadza, kedze odchadzam dva dni pred poslednou davkou, cize pred 21 dnami. Chcela by som sa preto spytat, ci by bol problem, keby sa vakcina podala o 2 dni skor, alebo ci by bolo mozne vakcinu previezt bezpecne do zahranicia.
    Dakujem Vam velmi pekne za odpoved a prajem Vam prijemne sviatky.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ospravedlňujem sa, že moja odpoveď mešká. Očkovanie nie je možné pri skrátenej schéme posunúť o dva dni. Neviem ako ste to vyriešili, neoporúčam ani prevážať vakcínu , ale myslím, že v Škótsku je možné kúpiť rovnakú vakcínu ako na Slovensku a v zásade aj za rovnakú sumu.