Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Twinrix

    Dobý deň, pred dvomi rokmi som sa očkoval Twinrixom. Absolvoval som 2 dávky. Bolo mi povedané, že po druhom očkovaní som chránený na 10 rokov. Je to pravda?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie, po druhom očkovaní len začína ochrana a celé očkovanie pozostáva z troch dávok vakcíny, ktorá sa mala podať 5 mesiacov po druhej vakcíne. Nič nie je stratené! Tá tretia dávka je tzv. bustrovacia, takže stále máte možnosť sa nechať doočkovať, v najskoršom možnom termíne ako je to možné, najlepšie hneď zajtra. Potom je ochrana pred ochorením dlhdobá, zatiaľ nebola preukázaná potreba preočkovania.