Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Rotarix - v lekárni bez receptu

    Dobrý deň, prosím vás o radu. Mám podozrenie, že detská doktorka a lekáreň nás oklamali o 13,5 eura (sumu ktorá prepláca za rotarix poisťovňa).
    V januári (syn mal 3 mesiace) sme spomenuli detskej doktorke, že máme záujem o očkovanie rotarixom, doktorka zavolala do lekárne, objednala nám ho a povedala, že si ho máme vyzdvihnúť a bude stáť okolo 50€. V lekárni nám ho dali (nechceli recept, len si pozreli kartičku poistenca) a zaplatili sme za ňho 61,09€. Teraz si máme ísť po druhú dávku a zistila som, že rotarix je len na recept, že poisťovňa prepláca 13,5€. A keďže lekáreň od nás recept nechcela, a doktorka nám to ani nepovedala, mám silné podozrenie, že je doktorka dohodnutá s lekárňou a ten preplatok si rozdelia. Keby som na to neprišla, bolo by to nie 13,5 eura, ale 27 a to je riadna suma. Prosím vás o radu, ako postupovať, nenecháme sa okrádať o to, čo nám patrí.
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem presne odpovedať na túto otázku, cena pravdepodobne závisí aj od poisťovne dieťaťa. Moje vedomosti sú také, že rodičia doplacajú na rotarix do 50€ na dávku, je to asi o trochu menej. Faktom však je, že teraz došlo k zmenám zaobstarávania očkovacích látok a je v tom taký zmätok, že niektorí lekári ani nevedia, ktoré očkovacie látky sa ako zaobstarávajú. Nechcem tým chrániť kolegyňu ak spravila chybu, ale máme toho naozaj veľa.