Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • málo času

    Chcem sa opýtať na očkovanie na rotavírusy. Syn bude mať pol roka 8.februára. Veľmi by som ho chcela dať zaočkovať proti rotavírusom, no už to asi nestihneme... Neexistuje vakcína, ktorá má len jednu dávku? - aby sme to stihli. Lekárka nás na túto možnosť neupozornila, veľmi ma to mrzí.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to chyba lekárky, je to moje kolegyňa a nie je to celkom správne, že vás na to upozorňujem,ale bohužiaľ je to tak! Vakcína s jednou dávkou neexistuje, ale aj keď je to proti údajom o očkovaní, myslím, že aj jedna vakcína by prípadné ochorenie rotavírusmi mohla zmierniť. Mám jedno dieťatko zaočkované len jednou dávkou, lebo mamička na druhú dávku jednoducho zabudla a určite toto ochorenie nedostalo.