Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • prečo nie staršie dieťa

    dobrý deň, všade sa píše, že najvyšší počet ochorení je medzi prvým a druhým rokom života dieťaťa, ale očkovanie musí byť ukončené do 6 mesiaca. z akého dôvodu nie je možné očkovať deti staršie ako 6 mesiacov? ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pretože pri zavádzaní očkovacej látky do praxe sa pri inej očkovacej látke, než sa teraz používa objavili ochorenia s nepriechodnosťou čriev, tie sú samozrejme najčastejšie u detí vo veku okolo jedného roka, ale keďže to naväzovalo na očkovanie, dávalo sa to do súvislosti. teraz sa používa úplne iná očkovacia látka, ale tento princíp, očkovať deti do pol roka ostal. okrem toho, deti v tomto veku sú voči infekcii vnímavé a ochorenie prebieha o to závažnejšie, čím je dieťa mladšie.