Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie

    Dobrý deň. Dnes som bola na očkovaní proti rakovine krčka maternice. Zaočkovali ma do pravého ramena a od vtedy ma celý deň bolí pravá strana krku a nemožem sním dobre hýbať, ani nabok, ani dopredu, ani dozadu a velmi to bolí. Je možné že mi doktor zasiahol nejaký nerv? Je to nebezpečné? A čo mám ďalej robiť? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Komplikácie po očkovaní proti rakovine krčka maternice v mieste vpichu sa vyskytujú, je to bolestivosť končatiny, niekedy aj opuch, začervenanie, mravenčenie v končatine. Tieto ťažkosti behom niekolkých dní odoznejú bez následkov. Zatiaľ som vami popisované ťažkosti v ambulancii nemala. Teoreticky je možné, že takto reagujete na podanie látky, vpich. Možno ste boli pri výkone strnulá, iste aj pre bolestivý vpich a strach z neho. Odporúčam zajtra kontaktovať lekára.