Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie syna

    Dobrý deň pani doktorka. Mám 4 ročného syna. Pani alergologička nám odboručila ho dať zaočkovať. Nie je už neskoro? Teraz je chorý tak ho nemôže zaočkovať ,ale ani nemala vakcínu ,lebo že vraj ešte neočkovala proti chrípke. Z letáku sa dozvedela, že ho treba zaočkovať dvakrát, kedže ešte nebol očkovaný /nejaký názov vakcíny na F, že vraj to je vakcína pre dospelých/.Mne sa to nezdá , že by ho trebalo zaočkovať dvakrát - po mesiaci znovu. Ani lekárničke sa to nezdalo, ale prečítala si leták tak tiež tak povedala.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vo veku štyroch rokov nie je potrebné očkovať dvakrát aj keď ešte nikdy očkovaný nebol, iste sa už s vírusom chrípky stretol.
    Očkovať je možné počas celej zimy, dokonca aj po vypuknutí epidémie, ak sa chrípke aj nezabráni, bude mať ľahší priebeh. Takže na očkovanie vo vašom prípade vôbec nie je neskoro.