Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Prerušenie dojčenia

    , Autor: zuzanah123

    Dobrý deň pani doktorka,
    z vážnych zdravotných dôvodov musím užívať lieky ktoré sú kontraindikované počas dojčenia. Mám 4 mesačné dieťatko, ktoré som prvý mesiac kojila aj dokrmovala, tak nás bohužiaľ pustili z pôrodnice, že dieťaťu moje mlieko nestačí. Napriek tomu sa mi podarilo dieťa plne dojčiť až do dnes. Kojenie musím prerušiť na pár týždňov, chcem sa potom vrátiť ku kojeniu, myslíte, že by to bolo reálne? Chystám sa mlieko odstriekavať počas celej pauzy v kojení, aby som o neho neprišla.
    Ďakujem za odpoveď
    Zuzana

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to určie reálne. dôslede odsriekávajte približe každé tri hodiny a akonáhle bude možné znova kojiť, treba dieťatko prikladať a samozrejme stáciť s ním cca 72 hodín len tým, že ste spolu, mazlíte sa, oddychujete a koíte. Je to jdiná šanca ako v kojení pokračovať. Nemusí to byť na začiatku jednoduché, dokonca sa dieťatku nemusí vedieť ani chcieť znova prisať k prsníku. Treba to s ním skúsiť ako na začiatku kojenia: byž stále spolu a prikladať ako často je potrebné. ožno budete musieť odstriekavať a podávať materské mlieko fľaškou ale aj to je pre dieťatko dobrél