Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Cebion multi a Vigantol

    , Autor: drobcek889

    Dobrý deň, mala má 5 mesiacov a užívame Vigantol 2 kvapky. Teraz mi ochorela a lekárka mi odporúčila dávať jej Cebion multi, lenže na krabičke je napísané nedoporučuje sa užívať s iným prípravkom s obsahom vitamínu D aj v lekárni mi to povedali. Keď som to povedala doktorke tak sa somnou vadila, že zas je niekto múdry a že za socializmu bežne dávali vitamín C a Vigantol. Prosím Vás poraďte mi či jej môžem dávať aj Vigantol aj Cebion multi. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Cebion multi nie je vitamín C, je to zmes vitamínov a obsahuje okrem vitamínu C aj B, A E a samozrejme D. Samozrejme, že počas podávania vitamínu Cebion multi nie je vhodné podávať Vigantol. Pravdepodobne by sa pri krátkodom podávaní oboch vitamínov spolu nič závažné nestalo ale po určitom čase by mohlo mať dieťatko hnačku. Takže záver: keď podávate vitamín cebion multi, nepodávajte vigantol!!