Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ukoncenie dojcenia

    , Autor:

    V sucasnosti ma syn 1 rok. Nezaspi inak ako na prsniku a budi sa aj velakrat v noci. zaspi o 20:00 ale o 21:00 je uz hore. a takto to pokracuje. niekedy je do polnoci aj 3-4 razy hore. a do rana ani nevravim. nic ho neukludni. ani cajik, ani pritulenie, ani kolisanie na rukach a cumlik od narodenia nechce., takze tymto ho utisit neviem. Velmi sa obavam odstavenia. planujem to tak za pol roka. Uz teraz dost zle a malo spi ake to bude potom ked mu nedam prsnik.
    Dakujem za uzitocne rady. s pozdravom Radka

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pokojne ukončite ojenie už teraz, lebo za pol roka sa týmto spôsobom úplne vyčerpáte. jediné, čo môžete skúsiť, je uspať ho a potomho nechať spinkať v inej miestnosti, možno, keď necíti vôňu mliečka a vás nebude sa tak často budiť. Ake isté to nie je. Naozaj je ťažké nájsť akúkoľvek inú adu, dieťa proste vie, že to ho upokojí a dožaduje sa kojenia. Určite to nepotrebuje z výživových ani iných dôvodov.