Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Čierna stolica

    , Autor:

    Dobrý vecer,moja 3mesacna dcérka je na UM,antirefluxove, pre silné a časté zvracania. TO sa už upravilo.Pred pár dňami mala v stolici čierne ciastocky,vyzeralo to ako rozpuceny chrobak,opakovalo sa to dvakrát,tak bola normálna stolica a včera už mala celkom čiernu stolicu..dvakrat...môžte mi prosím povedať vás názor O čo môže ísť?dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môže to byť spôsobené: tým, že pila čaj, tým, že jedla banán, tým, že užíva nejaké lieky / železo/. AK vylučujete akúkoľvek z týchto príčin, je potrebné ihneď vyhľadať lekára. Stolica dieťaťa v tomto veku, či už kojeného alebo umelo živeného, nemá byť čierna.