Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • kojenie

    Dobry deň , ja som vtedy písala súkromne a ešte som sa chcela opýtať, že bábätko ktoré hoci aj málo priberá napr 400 gramov za mesiac 4 mesačné,je dostatočný ukazovateľ nato že dostava vsetko co potrebuje?
    že dosť pije?Písala som vám vtedy aj o pomočených plienkach 500_600 ml za deň .ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak kojené dieťa priberá cca 400 gramov za mesiac, správne sa vyvíja, má dosť mokrých plienok, nie je podľa mňa potrebné zatiaľ prikrmovanie umelým mliekom. Sa,pzrejme hovorím to ako všeobecný názor. Každé dieťa je iné a je potrbné k nemu pristupovať individuálne, čo sa samozrejme dá len po vyšetrení dieťatka.
    Materské mlieko každému dieťaťu do pol roka dodáva to, čo potrebuje, samozrejme s výnimkou vitamínu D, ktoré musí dostávať v kvapkách denne. Ak je dieťa chudokrvné, musí dostávať aj železo, ale to už nehovoríme o úplne zdravom dieťatku