Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • vytok z bradaviek

    , Autor: dada13

    Dobry den, este pred tym nez som otehotnela som si vsimla na bradavkach ako keby vytok pri stlaceni mi nikdy nic nevytieklo,nikdy som nespozorovala nic tekute skor uz len take zaschnute biele bielozlte supinky na bradavkach alebo podprsenke. Teraz som tehotna v 23tt mam to stale len mam pocit ze je to intenzivnejsie. No najviac co ma trapi a to je aj moja otazka ze ci ten vytok co som mala uz aj pred tehotenstvom moze nejakym sposobom ohrozit dieta pri kojeni.
    Dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím, že nie. Nie som však gynekológ a neviem presne vysvetliť ten " výtok" pred otehotnením. Teraz je to jasné, hormonálne zmeny spôsobujú, že sa aj mliečna žľaza pripravuje na svoju úlohu po pôrode, ktorou je produkcia , uchovávanie mlieka a zabezpečenie výživy bábätka. Určite sa o svojich obavách porozprávajte so svojim gynekológom.