Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Poobedňajšie dojčenie

    , Autor: waletta

    Dobrý deň pani doktorka. Chcem Vás poprosiť o radu. Moju 20-mesačnú dcéru stále dojčím poobede a večer pred uspávaním. Ináč ani nezaspí, iba na prsníku. Problém je ten, že o mesiac by mala nastúpiť do jaslí, a bojím sa, že s tým uspávaním poobede bude problém. Už raz v jasliach bola na skúšku a volali mi, aby som pre ňu prišla, lebo nechcela spať. Ide o to, že keď jej nedám prsník, tak vydrží a spať poobede nebude vôbec. Ináč nechce piť ani iné mlieko a celkovo málo papá, a keď ju odstavím, tak už nebude piť fakt nič okrem vody ... Fľašu a cumlíky odmieta od narodenia, takže s tým ju neuspím. Neviete niečo poradiť, aby v jasličkách nebol problém ? Ďakujem ...

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    No za najlepšei riešenie pokladám nedávať ju do jasličiek. Na druhej strne plne chápem, že potrebujete nastúpiť do práce, je úžasné, že ste tak dlhoé kojili, takže už ste pre ňu spravili to najviac, čo sa dalo. Jej zaspávanie v jasličkách bude spočiatku určite problematické. Odporúčam ešte kým je doma ju naučiť zaspávať bez prsníka, buď ešte skúšať cumlík, alebo ju uložiť do pokojnej, vyvetranej miestnosti a nechať zaspať, aj keď možno spočiatku s plačom. Druhá možnosť je uložiť ju tak, aby vás videla, boli ste v kontakte, ale nechať ju v postieľke, aby bolo jasné, že má spať. Nebojte sa určite sa naučí zaspávať aj bez prsníka, len to bude v tomto veku trocha bolestivé. Aj keby ste kojenie ukončili, už sa nič nestane, lebo to najlepšie, čo mohla od vás dostala.