Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • konzistencia mäsa

    , Autor: zuzi-k

    Dobrý deň,
    syn má 6 mesiacov a začíname prikrmovať. Idem mu dávať telacie mäsko kvôli potrebe železa. Je potrebné mäsko pomlieť alebo stačí nadrobno pokrájať. ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ja odporúčam mäso umlieť za surova , urobiť z neho guľku a uložiť do chladničky, Samozrejme z väčieho množstva mäsa urobíte viac guličiek ak majú priemer cca 4 cm je tam cca 30-50 gramov mäsa, čo je dávka na jeden deň. Keď tú mäsovú guľku uvaríte spolu so zeleninkou, tak ja odporčam všetko rozmixovať na hladkú kaičku. Samozrejme neskôr môžeme uvarené jedlo už len popučiť alebo ešte neskôr len pokrájať na malé kúsky, všetko závisí od toho ako je dieťatko ochotné jedlo prijímať, teda v akej konzistencii.