Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Jedálniček

    , Autor: sju222

    Dobrý deň pani doktorka,
    moje dvojičky majú čoskoro 9 mesiacov,chcela by som sa poradiť ohľadom ich stravy. Náš jedálniček vypada asi.takto:
    Okolo7:00 UM
    9:30 ovocie/biely bio jogurt
    12:00 mäsový/zeleninovy prikrm
    Okolo 14:30 ovocna výživa(obcas s celozrnnou piskotou)
    16:30 UM,poprípade kaša
    20:30 UM
    V noci od 6.mesiaca nepapaju. Popri tom občas dostanú kúsok chlebika suchého..
    Mohli by ste mi poradiť,usmerniť či je takýto jedálniček správny?
    Ďakujem vám
    S pozdravom Zuzana

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ja v tomto veku ešte nezvyknem podávať chlebík, hlavne kvôli obsahu soli a kvôli tomu, že predsa len aj malý kúsok môže zabehnúť.
    Celozrnné pečivo, sladkosti výrobky deti do dvoch rokov nemajú konzumovať, takže určite nepodávať!
    Ráno mlieko, alebo mliečnu kašu, prípadne jogurt, dopoludnia ovocie, na obed mäsovozeleninový príkrm / meniť druhy mäsa, zeleniny, vždy podávať varené, nesolené, dvakrát do týždňa varený žĺtok, polovicu, od desiateho mesiaca aj červenú šošovicu, mäso každý deň/. Odpoludnia jogurt alebo mlieko, prípadne k tomu detský keksík / hero hami, hipp/. Pred kúpaním mliečnu kašu, pred spaním ešte mlieko.